
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 8 |
| Connection Method | Plug |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24192
Ext.Price$0.24192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24192 | $0.24192 |
| 10 | $0.21438 | $2.14380 |
| 50 | $0.18998 | $9.49900 |
| 100 | $0.16386 | $16.38600 |
| 500 | $0.14133 | $70.66500 |
| 1000 | $0.13479 | $134.79000 |
| 3000 | $0.12855 | $385.65000 |
| 5000 | $0.12260 | $613.00000 |
